Miercuri 21 Feb 2024
Tipărire

Concurs national de limba engleza QUEST 2024

Scris de Lăcrămioara Minciu. Posted in Anunțuri privitoare la concursuri

Anunt

Anunṭ important!

 

Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Galati, in colaborare cu Colegiul Tehnic „George Bariţiu” Baia Mare – judeţul Maramureş,

Organizeaza

 

Concursul Național de Limba Engleză

-etapa judeteana-

 

17 februarie 2024

Concursul este cuprins în

Calendarul Concursurilor Naţionale Şcolare, ce se vor organiza și desfășura fără finanțare din partea Ministerului Educației, în anul școlar 2023-2024, poziţia C 02, aprobat prin nota nr. 24.750/29.01.2024

  • Oră începere concurs 9.00;
  • Durata probei: 2 ore;
  • Accesul elevilor în săli se va face în intervalul 8.30 – 8.45;
  • Elevii vor avea asupra lor un document de identitate cu fotografie (carnet de note, carte de identitate, pasaport).

STRUCTURA SUBIECTELOR

Subiectele vor conține următoarele tipuri de itemi și vor fi structurate cu respectarea următoarelor proporții:

  • READING COMPREHENSION              30 puncte 
  • ENGLISH IN USE                                    30 puncte
    • Multiple choice
    • Word formation
    • Cloze
    • Fill in
  • WRITING                                                  30 puncte
    • Clasa a IX-a - text funcțional (informal letter)
    • Clasa a X-a -       text funcțional ( formal letter)
    • Clasa a XI-a -       text funcțional (article / report)
    • Clasa a XII-a -       essay
  • Nivel de dificultate subiecte:

Clasa a IX-a – B1

Clasa a X-a – B1+

Clasa a XI-a – B2

Clasa a XII-a B2+ /C1

  • Comunicarea rezultatelor pentru faza județeană va avea loc în ziua concursului.
  • Fiecare elev și profesor coordonator va primi diploma de participare și vor fi premiați în funcție de rezultatele obținute.
  • Pentru faza județeană se acordă premiile I, II și III și mențiuni, în ordinea punctajelor obținute, iar elevii care au obținut premii și mențiuni se vor califica la etapa națională (punctaj minim pentru calificare 75 puncte).
  • CONTESTATIILE se pot depune luni, 19 februarie, la secretariatul CEVM intre orele 9.00-14.00.

Comisia de organizare CEVM

Repartizare

Concursul Naţional de Limba Engleză „Quest”

Ediţia a XII-a

Repartizare elevi calificati pentru

faza judeteana

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa/sala Instituția de învățământ Profesor coordonator
1. Toader Andreea IX- S7 CEVM Neculita Emanuela
2. Stratica Alexa IX –S7 CEVM Neculita Emanuela
3. Dobre Andreea IX- S7 CEVM Neculita Emanuela
4. Drujescu Denis IX- S7 CEVM Capatina Mihaela
5. Gugoașă Patricia Yasmine IX- S7 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Searov Mihaela
6. Papadopol Giulia Anamaria IX- S7 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Searov Mihaela
7. Hahui Mateo IX- S7 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
8. Ion-Chiris Rares Andrei IX- S7 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
9. Birladeanu Maria-Miruna IX- S7 LTA D. Motoc Bobocea Daniela
10. Matrache Delia-Afrodita IX- S7 LTA D. Motoc Bobocea Daniela
11. Catruna Teodora IX- S7 LTA D. Motoc Manea Florentina
12. Vlad Andra IX- S7 LTA D. Motoc Manea Florentina
13. Robu Ana X - S6 CEVM Capatina Mihaela
10. Irimia Alexandru X - S6 CEVM Capatina Mihaela
11. Pavel Silviu X- S6 CEVM Capatina Mihaela
12. Stroie Mario X- S6 CEVM Musunoi Adina
13. Jecu Maricela X- S6 LTA D. Motoc Manea Florentina
14. Badache Otilia Maria X- S6 LTA D. Motoc Bobocea Daniela
15. Balan David Stefan Mihai X- S6 LTA D. Motoc Bobocea Daniela
16. Cristian Maria Mihaela X- S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
17. Berechet Victor X- S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
18. Bontaș Fabian Andrei X- S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
19. Buruiană Iustin X- S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
20. Vasilache Dimitri XI-S7 CEVM Capatina Mihaela
21. Maxim Gabriel XI-S7 CEVM Capatina Mihaela
22. Slanina Luca XI-S7 CEVM Capatina Mihaela
23. Momoloaca Ionut XI-S7 CEVM Neculita Emanuela
24. Titire Dan George XI-S7 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
25. Ionita Robert Ionut XI-S7 LTA D. Motoc Bobocea Daniela
26. Teletin Cristina Maria XI-S7 LTA D. Motoc Bobocea Daniela
27. Istrate Ștefan XII-S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
28. Diaconu Claudiu Andrei XII-S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
29. Todeilă Ilenia Teodora XII-S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
30. Morcov Daniela XII-S6 Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
31. Ungureanu Vlad XII-S6 CEVM Capatina Mihaela
32. Buruiana Raul Andrei XII-S6 CEVM Neculita Emanuela
33. Sapianic Stefan XII-S6 CEVM Capatina Mihaela
34. Tamvuia Mihai XII-S6 CEVM Capatina Mihaela

Rezultate

 

 

Concursul Naţional de Limba Engleză „Quest”

Ediţia a XII-a

REZULTATE ETAPA JUDETEANA

17.02.2024

Nr. crt Numele şi prenumele elevului

Punctaj

obtinut

Clasa Instituția de învățământ Profesor coordonator
1. Toader Andreea 82 IX CEVM Neculita Emanuela
2. Stratica Alexa 87 IX CEVM Neculita Emanuela
3. Dobre Andreea 84 IX CEVM Neculita Emanuela
4. Drujescu Denis 87 IX CEVM Capatina Mihaela
5. Gugoașă Patricia Yasmine 86 IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Searov Mihaela
6. Papadopol Giulia Anamaria 72 IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Searov Mihaela
7. Hahui Mateo 81 IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
8. Ion-Chiris Rares Andrei 76 IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
9. Birladeanu Maria-Miruna 92 IX LTA D. Motoc Bobocea Daniela
10. Matrache Delia-Afrodita 82 IX LTA D. Motoc Bobocea Daniela
11. Catruna Teodora 81 IX LTA D. Motoc Manea Florentina
12. Vlad Andra 81 IX LTA D. Motoc Manea Florentina
13. Robu Ana absent X CEVM Capatina Mihaela
14. Irimia Alexandru 78 X CEVM Capatina Mihaela
15. Pavel Silviu absent X CEVM Capatina Mihaela
16. Stroie Mario 78 X CEVM Musunoi Adina
17. Jecu Maricela 62 X LTA D. Motoc Manea Florentina
18. Badache Otilia Maria 71 X LTA D. Motoc Bobocea Daniela
19. Balan David Stefan Mihai 67 X LTA D. Motoc Bobocea Daniela
20. Cristian Maria Mihaela 86 X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
21. Berechet Victor 77 X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
22. Bontaș Fabian Andrei absent X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
23. Buruiană Iustin 75 X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
24. Vasilache Dimitri 84 XI CEVM Capatina Mihaela
25. Maxim Gabriel 96 XI CEVM Capatina Mihaela
26. Slanina Luca 87 XI CEVM Capatina Mihaela
27. Momoloaca Ionut 81 XI CEVM Neculita Emanuela
28. Titire Dan George 79 XI Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
29. Ionita Robert Ionut 77 XI LTA D. Motoc Bobocea Daniela
30. Teletin Cristina Maria absent XI LTA D. Motoc Bobocea Daniela
31. Istrate Ștefan 64 XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
32. Diaconu Claudiu Andrei 75 XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
33. Todeilă Ilenia Teodora 50 XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
34. Morcov Daniela 59 XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
35. Ungureanu Vlad 79 XII CEVM Capatina Mihaela
36. Buruiana Raul Andrei 76 XII CEVM Neculita Emanuela
37. Sapianic Stefan 75 XII CEVM Capatina Mihaela
38. Tamvuia Mihai 66 XII CEVM Capatina Mihaela

Rezultate finale dupa contestatii

 

 

Concursul Naţional de Limba Engleză „Quest”

Ediţia a XII-a

REZULTATE FINALE ETAPA JUDETEANA

Dupa contestatii

19.02.2024

Nr. crt Numele şi prenumele elevului

Punctaj

obtinut

Punctaj contes-tatie Cla-sa Instituția de învățământ Profesor coordonator
1. Toader Andreea 82   IX CEVM Neculita Emanuela
2. Stratica Alexa

87

Calificat nationala

  IX CEVM Neculita Emanuela
3. Dobre Andreea 84

88

Calificat nationala

IX CEVM Neculita Emanuela
4. Drujescu Denis

87

Calificat nationala

  IX CEVM Capatina Mihaela
5. Gugoașă Patricia Yasmine 86   IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Searov Mihaela
6. Papadopol Giulia Anamaria 72   IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Searov Mihaela
7. Hahui Mateo 81   IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
8. Ion-Chiris Rares Andrei 76   IX Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
9. Birladeanu Maria-Miruna

92

Calificat nationala

  IX LTA D. Motoc Bobocea Daniela
10. Matrache Delia-Afrodita 82   IX LTA D. Motoc Bobocea Daniela
11. Catruna Teodora 81   IX LTA D. Motoc Manea Florentina
12. Vlad Andra 81   IX LTA D. Motoc Manea Florentina
13. Robu Ana absent   X CEVM Capatina Mihaela
14. Irimia Alexandru

78

Calificat nationala

  X CEVM Capatina Mihaela
15. Pavel Silviu absent   X CEVM Capatina Mihaela
16. Stroie Mario

78

Calificat nationala

  X CEVM Musunoi Adina
17. Jecu Maricela 62   X LTA D. Motoc Manea Florentina
18. Badache Otilia Maria 71 76 X LTA D. Motoc Bobocea Daniela
19. Balan David Stefan Mihai 67   X LTA D. Motoc Bobocea Daniela
20. Cristian Maria Mihaela

86

Calificat nationala

  X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
21. Berechet Victor

77

Calificat nationala

  X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
22. Bontaș Fabian Andrei absent   X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
23. Buruiană Iustin 75   X Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
24. Vasilache Dimitri

84

Calificat nationala

  XI CEVM Capatina Mihaela
25. Maxim Gabriel

96

Calificat nationala

  XI CEVM Capatina Mihaela
26. Slanina Luca

87

Calificat nationala

  XI CEVM Capatina Mihaela
27. Momoloaca Ionut

81

Calificat nationala

  XI CEVM Neculita Emanuela
28. Titire Dan George 79   XI Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
29. Ionita Robert Ionut 77   XI LTA D. Motoc Bobocea Daniela
30. Teletin Cristina Maria absent   XI LTA D. Motoc Bobocea Daniela
31. Istrate Ștefan 64   XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
32. Diaconu Claudiu Andrei

75

Calificat nationala

  XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
33. Todeilă Ilenia Teodora 50   XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
34. Morcov Daniela 59   XII Colegiul de Industrie Alimentară “Elena Doamna” Cucu Aurelia
35. Ungureanu Vlad

79

Calificat nationala

  XII CEVM Capatina Mihaela
36. Buruiana Raul Andrei

76

Calificat nationala

  XII CEVM Neculita Emanuela
37. Sapianic Stefan

75

Calificat nationala

  XII CEVM Capatina Mihaela
38. Tamvuia Mihai 66   XII CEVM Capatina Mihaela

 

 

REZULTATELE CONTESTAȚIILOR

Nume și prenume elev Clasa Școala de proveniență Rezultatul ințial Rezultatul în urma contestației
 Dobre Andreea  IX  CEVM  84  88
 Badache Otilia Maria  X  LTA D. Motoc  71  76

 sigla an

CONTACT

 

Galați, Str. Strungarilor Nr. 31

0236/446248

virgilmadgearu (la) yahoo.com