Vineri 21 Ian 2022
Tipărire

Rezultate concursuri si olimpiade in anul scolar 2008-2009

Scris de Atodiresei Sorin. Posted in Rezultate scolare

In anul scolar 2008-2009 elevii liceului nostru au obtinut urmatoarele rezultate:

Concurs
Elev
Premiul
Olimpiada de limba şi literatura română – et. judeţeanţă
Mihai Ana-Maria
Nistor Cristina Iuliana
Menţiune
Menţiune
 
Concursul judeţean de eseuri
Mihai Ana-Maria
Premiul III
Concursul de evaluare în educaţie
Neculai Ana-Maria,
Anton Andreea,
Iorga Mariana
Premiul I
Premiul II
Premiul III
Concursul „Dan Hulubei”
Constantin Valerica
Iorga Mariana, Isac Daniel
 
Nedeloiu Claudia, Bolea Iulia, Podasca Laura
Preda Alina, Ciorba Roxana, Diaconu Andreea
Premiul I
Premiul II
 
Premiul III
 
Menţiune
Concursul „Adolf Haimovici”
Iorga Mariana, Butnaru Monica
Radu Florin
Podasca Laura
Codreanu Iuliana, Radu Alexandru, Ciorba Roxana, Diaconu Andreea
Premiul I
 
Premiul II
Premiul III
Menţiune
Concursul „Trident”
Podasca Laura
Ciorba Roxana
-
Bute Aurelia, Diaconu Andreea, Iorga Mariana, Istrate Andreea, Radu Florin, Serban George, Nita Georgian
Premiul I
Premiul II
Premiul III
Menţiune
Concursul Matcom Braila
Constantin Valerica
Isac Daniel
Nedeloiu Claudia, Bolea Iulia
Ciorba Roxana, Diaconu Andreea
Premiul I
Premiul II
Premiul III
 
Mentiune
Olimpiada de religie – faza judeţeană
Căiman Tatiana, Mihai Ana-Maria, Iorga Mariana, Bordeianu Alexandra, Ghebea Raluca
Menţiune
Competiţii sportive
Fotbal licee
Fotbal Cupa Europei
Baschet băieţi
Volei băieţi
Locul II
Locul I
Locul III
Locul III
Concursul pe meserii – ospătar – faza judeţeană
Bostan Ana-Maria
Gheonea Roxana
Locul I
Locul II
Concursul pe meserii – ospătar – faza naţională
Bostan Ana-Maria
Menţiune

De asemenea, în cadrul Olimpiade de Discipline Tehnologice, faza judeţeană, au fost obţinute următoarele rezultate:

Specializare
 
Nume si prenume elev
Rezultatul obtinut
clasa
Cadre didactice care au pregatit elevul
Tehncian in administratie
Negru Simona Mirela
Premiul I
a X a D
Luchian Adeline
Patrice Corina
Manolache Mihaela
Atodiresei Sorin
Tehnician in activitati economice
Malanca Alexandra
Premiul I
a XI B
Tanase Camelia
Patrice Corina
Colan Geanina
Atodiresei Sorin
Enache Mioara
Tehnician in turism
Simion Bianca
Premiul I
a XII C
Musca Daniela
Colan Geanina
Chiru Gabriela
Ouatu Maricica
Servicii
Hahui Cristina
Premiul I
a Xa A 
Luchian Adeline
Patriche Corina
Popa Mioara
Tehnician in activitati economice
Marica Claudia
 
Premiul I
 A XII a A
Luchian Adeline
Patrice Corina
Colan Geanina
Manolache Mihaela
Tehnician In administratie
Cimbala Ionela
Premiul I
A XII a D
Enache Mioara
Luchian Adeline
Vargolici Claudia
Colan Geanina
Tehnician in turism
Tapeanu Alexandra
Premiul I
a XI C
Musca Daniela
Colan Geanina
Atodiresei Sorin
Ouatu Maricica

 sigla an

CONTACT

 

Galați, Str. Strungarilor Nr. 31

0236/446248

virgilmadgearu (la) yahoo.com