Joi 13 Iun 2024
Tipărire

Informații privind greva

Scris de Atodiresei Sorin. Posted in Avizier

Dragi elevi și părinți,

Știm că aveți întrebări referitor la ce se va întâmpla de luni și încercăm să răspundem cât putem la acestea.

Întrucât din data de 22.05.2023 se declanșează greva generală în învățământ, majoritatea activităților din școala noastră se suspendă. Pe de altă parte, este important să respectăm și dreptul angajaților noștri care nu doresc să intre în grevă, iar pentru aceștia se va întocmi un orar special, orar care va fi comunicat și elevilor noștri de către diriginți până cel târziu duminică seara.

Prin urmare, în zilele când elevii au ore conform orarului primit ei trebuie să vină la școală, iar în zilele în care nu au ore nu este necesar să fie prezenți. Școala nu se închide în această perioadă dificilă, dar ore și activități vor face doar elevii ai căror profesori nu sunt în grevă.

Sperăm să fiți alături de noi în această perioadă!

Conducerea Colegiului Economic „Virgil Madgearu” Galați

 sigla an

CONTACT

 

Galați, Str. Strungarilor Nr. 31

0236/446248

virgilmadgearu (la) yahoo.com