Vineri 19 Iul 2024
Tipărire

Concurs national de limba engleză Quest

Scris de Lăcrămioara Minciu. Posted in Anunțuri privitoare la concursuri

Anunt

Anunt!

 

CEVM, in colaborare cu Colegiul Tehnic „George Bariţiu” Baia Mare – judeţul Maramureş,

Organizeaza

 

Concursul Național de Limba Engleză

-etapa judeteana-

 

18 februarie 2023

Concursul este cuprins în

Calendarul concursurilor naţionale școlare 2023, fără finanţare M.E., poziţia 13,

aprobat de Ministerul Educaţiei 24350/19.01.2023

  • Oră începere concurs 10.00;
  • Durata probei: 2 ore;
  • Accesul elevilor în săli se va face în intervalul 9.30 – 9.45;
  • Elevii vor avea asupra lor un document de identitate cu fotografie (carnet de note, carte de identitate, pasaport).

STRUCTURA SUBIECTELOR

Subiectele vor conține următoarele tipuri de itemi și vor fi structurate cu respectarea următoarelor proporții:

  • READING COMPREHENSION             30 puncte 
  • ENGLISH IN USE                                  30 puncte
    • Multiple choice
    • Word formation
    • Cloze
    • Fill in
  • WRITING                               30 puncte
    • Clasa a IX-a - text funcțional (informal letter)
    • Clasa a X-a -       text funcțional ( formal letter)
    • Clasa a XI-a -       text funcțional (article / report)
    • Clasa a XII-a -       essay
  • Nivel de dificultate subiecte:

Clasa a IX-a – B1

Clasa a X-a – B1+

Clasa a XI-a – B2

Clasa a XII-a B2+ /C1

  • Comunicarea rezultatelor pentru faza județeană va avea loc în ziua concursului
  • Fiecare elev și profesor coordonator va primi diploma de participare și vor fi premiați în funcție de rezultatele obținute
  • Pentru faza județeană se acordă premiile I, II și III și mențiuni, în ordinea punctajelor obținute, iar elevii care au obținut premii și mențiuni se vor califica la etapa națională (punctaj minim pentru calificare 75 puncte).
  • CONTESTATIILE se pot depune luni, 20 februarie, la secretariatul CEVM intre orele 9.00-14.00.

Comisia de organizare CEVM

Repartizare

Concursul Naţional de Limba Engleză „Quest”

Ediţia a XI-a

Repartizare elevi calificati pentru

faza judeteana

-sala 7-

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Instituția de învățământ Profesor coordonator
1. HUZUM ANDREEA a 9-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela
2. BADACHE OTILIA-MARIA a 9-a LTA D. Motoc Manea Florentina
3. CIRINBEI EDUARD-GABRIEL a 9-a LTA D. Motoc Manea Florentina
4. ROBU ANA MARIA a 9-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Capatina Mihaela
5. CORCIOVA CLAUDIA IULIANA a 9-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Musunoi Adina
6. IONIȚĂ ROBERT-IONUȚ a 10-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela
7. TELETIN CRISTINA-MARIA a 10-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela
8. MAXIM GABRIEL DORIAN a 10-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Capatina Mihaela
9. STOIAN FABIAN GABRIEL a 10-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Capatina Mihaela
10. PIȚU ELENA RALUCA a 11-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela
11. BURUIANA ANDREI RAUL a 11-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela
12. MIRON DARIA ELENA a 11-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela
13. PREDA MONALISA GABRIELA a 12-a LTA D. Motoc Balaban Carmen
14. PRICOPE RAMONA ALINA a 12-a LTA D. Motoc Balaban Carmen
15. MITACHE IOANA LORENA a 12-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela
16. PETCU LUIZA a 12-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela

Rezultate

 

Rezultatele Concursului Naţional de Limba Engleză „Quest”

Ediţia a XI-a

faza judeteana

-sala 7-

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Instituția de învățământ Profesor coordonator Punctaj
1. CORCIOVA CLAUDIA IULIANA a 9-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’

Musunoi Adina

95,5
2. CIRINBEI EDUARD-GABRIEL a 9-a LTA D. Motoc Manea Florentina 88,5
3. HUZUM ANDREEA a 9-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela 87
4. BADACHE OTILIA-MARIA a 9-a LTA D. Motoc Manea Florentina 71
5. ROBU ANA MARIA a 9-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Capatina Mihaela 64
6. STOIAN FABIAN GABRIEL a 10-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’

Capatina Mihaela

88
7. MAXIM GABRIEL DORIAN a 10-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’

Capatina Mihaela

85
8. IONIȚĂ ROBERT-IONUȚ a 10-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela 62
9. TELETIN CRISTINA-MARIA a 10-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela absenta
10. BURUIANA ANDREI RAUL a 11-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela 92
11. MIRON DARIA ELENA a 11-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela 81
12. PIȚU ELENA RALUCA a 11-a LTA D. Motoc Bobocea Daniela 57,5
13.

MITACHE IOANA LORENA

GABRIELA

a 12-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’ Neculita Emanuela 76
14. PETCU LUIZA a 12-a Colegiul Economic ‘Virgil Madgearu’

Neculita Emanuela

71
15. PRICOPE RAMONA ALINA a 12-a LTA D. Motoc Balaban Carmen 70
16. PREDA MONALISA a 12-a LTA D. Motoc Balaban Carmen 57

REZULTATELE CONTESTAȚIILOR 

Nume și prenume elev Clasa Școala de proveniență Rezultatul ințial Rezultatul în urma contestației
BADACHE OTILIA-MARIA a IX-a LTA D. Motoc 71 72

 sigla an

CONTACT

 

Galați, Str. Strungarilor Nr. 31

0236/446248

virgilmadgearu (la) yahoo.com